Autospecială încărcată cu ciment, răsturnată pe un drum din Neamț

Autospecială încărcată cu ciment, răsturnată pe un drum din Neamț
Astăzi, 15 iunie, în jurul orei 07:40, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Tarcău.
Astăzi, 15 iunie, în jurul orei 07:40, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Tarcău.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un conducător auto, de 24 de ani, din Hangu, conducea o autospecială ce transporta ciment pe Drumul Național 15, în localitatea Tarcău, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, răsturnându-se în afara părții carosabile.
Din fericire, în urma evenimentului rutier au rezultat doar pagube materiale.
Conducătorul auto, a fost sancționat contravențional, cu amendă în sumă de 870 ron.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














