Bărbat căzut într-un canal, salvat de pompieri (FOTO)

barbat canal salvat pompieri cazut (3) - Copy
Pompierii nemţeni au intervenit, astăzi, 5 mai, într-o misiune de salvare a unei persoane căzute într-un canal adânc de peste doi metri.
Potrivit ISU Neamț, intervenția a avut loc în localitatea Grințieșul Mic, comuna Grințieș, unde un bărbat (în vârstă de aproximativ 40 de ani) a căzut într-un canal betonat cu o adâncime de aproximativ 2,5 metri.„
S-au deplasat la faţa locului două echipaje de pompieri cu o autospecială şi un echipaj SMURD
”.
Persoana cazută în canal a fost scoasă cu ajutorul scării de fereastră de catre echipajele de pompieri. Este preluată de și transportată la Cetrul de Primiri Urgențe din Târgu-Neamț.
– au comunicat reprezentanţii ISU Neamţ.Bărbatul este conștient și prezenta escoriații în urma căzăturii.[gallery link="file" td_select_gallery_slide="slide" columns="4" ids="60718,60719,60720,60721"]
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:05 - Eurovision 2026 | Piesa câștigătoare a fost produsă de un român
- 10:33 - Cod PORTOCALIU de ploi torențiale după temperaturile de vară. Cum va fi vremea azi?
- 09:55 - Eurovision 2026 | Ce mesaj a postat Alexandra Căpitănescu, după ce România s-a clasat pe locul trei
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














