Circulație blocată pe un sens după o tamponare la Gâdinți (FOTO)

tamponare accident masini iarna
ACTUALIZARE: Patru vasluieni, răniți într-un accident la Gâdinți (FOTO)
Un accident rutier s-a petrecut cu puțin timp în urmă pe DN 15D, la km 57+850, în extravilanul localității Gâdinți, județul Neamț.
Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme.Neoficial, se pare că depășirea ilegală, pe linie continuă, pe un sector de drum în rampă, ar fi cauza probabilă a accidentului.Drumarii informează că în zonă carosabilul este umed cu mici porțiuni de zăpadă tratată cu antiderapant în strat de sub 1cm. Ninge slab, iar temperatura aerului este de – 3 grade.Momentan, până la efectuarea măsurătorilor și degajarea carosabilului de către echipele Direcției de Drumuri și poduri, circulația este blocată pe un sens, fiind dirijată de un echipaj al Poliției.
ACTUALIZARE:
Patru vasluieni, răniți într-un accident la Gâdinți (FOTO)
[gallery link="file" columns="1" td_select_gallery_slide="slide" ids="57740"]
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














