Advertising
Fără manuale noi de limbi străine pentru clasa a VI-a
30 sept. 2018, 09:40

conferinta-ISJ-Neamt, clasa a VI-a
Articol scris de Scris de Monica Ghinet
La trei săptămâni de la începerea anului școlar, elevii claselor a VI-a învață limbile străine tot de pe manualele vechi și asta pentru că la Inspectoratul Şcolar Judeţean Neamţ nu au ajuns încă manualele de engleză, franceză sau germană deoarece nu au fost trimise de Ministerul Educaţiei.
„ Nu au venit. Sunt singurele manuale care nu au ajuns în judeţul Neamţ. S-a vorbit la minister, însă nu am primit deocamdată nici un răspuns. Acestea sunt tipărite de editura ministerului”, a declarat Ioan Milea, inspector general ISJ Neamţ.Pentru anul şcolar 2018-2019, în depozitul de manuale şcolare de la nivelul judeţului Neamţ au fost recepţionate, pentru clasele I-VIII, 102. 967 manuale noi şi retipărite, iar pentru liceu sunt 33. 774 manuale retipărite. Până acum, în Neamț au ajuns 46. 675 manuale noi pentru elevii claselor a VI-a.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














