Incendiu în Târgu Neamț! Trei persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale

Incendiu în Târgu Neamț! Trei persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale
În jurul orei 09:00, prin apel la 112, pompierii nemțeni au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o locuință situată pe strada 9 Mai, în orașul Târgu Neamț.
În jurul orei 09:00, prin apel la 112, pompierii nemțeni au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o locuință situată pe strada 9 Mai, în orașul Târgu Neamț.
Pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț
au intervenit pentru localizarea și lichidarea incendiului cu patru autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
Incendiul se manifesta la acoperișul unei locuințe cu mansardă cu posibilitatea propagării la două locuințe cu etaj aflate în vecinătate.
Trei persoane ( două femei și un bărbat) au primit îngrijiri medicale de la paramedicii de pe ambulanța SMURD deoarece au suferit atacuri de panică și ușoare intoxicaţii cu monoxid de carbon. Acestea au refuzat transportul la spital.
Forțele de intervenție au localizat și lichidat incendiul în urma căruia a ars acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 170 mp și s-au deteriorat bunurile materiale din încăperile de la mansardă.
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a acestui incendiu.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:33 - Cod PORTOCALIU de ploi torențiale după temperaturile de vară. Cum va fi vremea azi?
- 09:55 - Eurovision 2026 | Ce mesaj a postat Alexandra Căpitănescu, după ce România s-a clasat pe locul trei
- 09:47 - Eurovision 2026 | Juriul din Rep. Moldova a acordat doar 3 puncte României și niciun punct Ucrainei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














