INTERVENȚIE PENTRU STINGEREA UNUI INCENDIU LA UN BLOC DIN PIATRA-NEAMȚ

INTERVENȚIE PENTRU STINGEREA UNUI INCENDIU LA UN BLOC DIN PIATRA-NEAMȚ
Nu au fost înregistrate victime
Zece persoane s-au autoevacuat dintr-un bloc din Piatra-Neamț, după ce un incendiu a izbucnit în bucătăria unui apartament de la etajul al treilea, a informat miercuri Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Neamț.
La fața locului au intervenit pompierii Detașamentului Piatra-Neamț, împreună cu echipaje de poliție.
Pompierii au acționat pentru localizarea și stingerea incendiului, precum și pentru evacuarea fumului din apartament și de pe casa scării.
Nu au fost înregistrate victime
„Ajunşi la locul indicat, pompierii au constatat că dintr-un apartament situat la al treilea etaj se degaja fum. Cu ajutorul echipamentelor specifice din dotarea autospecialei, pompierii au acţionat pentru deschiderea căii de acces, iar în interiorul apartamentului au găsit o femeie conştientă. Aceasta a refuzat asistenţa medicală”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, Irina Popa.
Pompierii au acționat pentru localizarea și stingerea incendiului, precum și pentru evacuarea fumului din apartament și de pe casa scării.
Conform Agerpres, nicio persoană nu a necesitat acordarea de îngrijiri medicale.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:41 - Secretarul Trezoreriei SUA cere front comun împotriva finanțării Iranului
- 21:28 - Daniel Udrescu: Regimul fiscal al proprietății imobiliare după modificările aplicabile începând cu anul 2026: dublă și chiar triplă impunere, incoerență sistemică și discriminare structurală între persoana fizică și persoana juridică
- 21:27 - Anca Alexandrescu: „Ne-ați înnebunit că „vin rușii”. N-au venit rușii, vin nemții”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














