Advertising
Jumătate din mierea europeană ar putea fi CONTRAFĂCUTĂ. Avertismentul specialiștilor

Jumătate din mierea europeană ar putea fi CONTRAFĂCUTĂ. Avertismentul specialiștilor
Scris de Realitatea de Neamt Publicat: 28 mar. 2023, 08:45
Aproape jumătate din mierea importată în Uniunea Europeană nu este autentică și poate fi catalogată drept contrafăcută, arată un studiu al Oficiului European de Luptă Antifraudă (OLAF) și al Centrului Comun de Cercetare al UE. Țările din care vin cele mai mari cantități de miere viciată sunt Turcia și China.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:43Raed Arafat, prima reacție după ce procurorii i-au pus sechestru pe avere:”Sunt victima incompetenței instituțiilor statului” -VIDEO
- 16:01Viorel Pașca își apără activitatea de la Dumbrava și spune că statul a intervenit prea târziu pentru bolnavi: „În 20 de ani nu a alocat niciun leu”
- 15:19Alexandra Zară, despre demitere: „Nu pot să înțeleg motivul revocării ca fiind acela că am respectat legea”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























