Advertising
Un bărbat din Roznov a murit de frig
13 dec. 2018, 15:14

accident_ambulanta_poza_buna_74832800
Articol scris de Scris de Barjoveanu Dan
Un bărbat de 58 de ani, din Roznov, a fost găsit îngheţat în locuinţa sa, cu temperatura corpului extrem de scăzută, murind la Spitalul Județean de Urgență din Piatra-Neamț.
Potrivit unor surse medicale, când a ajuns la fața locului, un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Neamț l-a găsit pe bărbat în stop cardio-respirator.S-au început manevrele de resuscitare și a fost chemat un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă care l-a preluat pe bărbat și l-au transportat la Spitalul Județean cu diagnosticul:
SCR (stop cardio-respirator) în curs de resuscitare cardio-pulmonară, hipotermie severă.
La spital bărbatul a decedat.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














