Advertising
Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână

Cseke Attila, ministrul interimar al Sănătății
Scris de Realitatea de Neamt Publicat: 26 iun. 2026, 15:54
Ministerul Sănătății a efectuat, în această săptămână, plăți de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), cea mai mare sumă achitată într-o singură săptămână de la lansarea programului.
Citește și
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 14:58Cel mai mare producător auto european concediază peste 100.000 de angajați. Mai multe fabrici vor fi închise
- 11:04Autostrada A0 Nord ar putea fi gata cu șase luni mai devreme. Lotul 1 a depășit 63% execuție
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























