Protest uriaș la ușa lui Nicușor Dan!

Protest uriaș la ușa lui Nicușor Dan!
Angajații din domenii-cheie cer președintelui să-și exercite rolul de mediator
Protest uriaș la ușa lui Nicușor Dan! În câteva ore, angajații din toate domeniile cheie îi vor cere președintelui să își îndeplinească rolul de mediator între societate și puterile statului și să intervină în scandalul austerității. Cele mai importante sindicate din țara noastră s-au unit și ies în stradă unde își vor striga nemulțumirile timp de aproape 5 ore.
Începând cu ora 10:00, vor ieși oamenii în stradă în fața Palatului Cotroceni, unde își vor striga nemulțumirile față de actuala clasă politică până la ora 14:30.
Vor ieși în stradă oameni din toate categoriile socio-profesionale ca să apere interesele salariaților.
Oamenii spun că toate măsurile luate până în acest moment de Guvernul Bolojan au fost împotriva lor și că au fost lăsați fără apărare în fața austerității. Majorările de taxe, scumpirile în lanț, pensiile impozitate și veniturile înghețate au scăzut drastic puterea de cumpărare a românilor. Sindicaliștii spun că în cazul în care statul nu va lua urgent măsuri, atunci vor declanșa și grevă generală în mai multe domenii cheie.
Citește și:
- 11:38 - Anca Alexandrescu, despre culisele negocierilor de la Cotroceni: "După discuțiile de astăzi nu vom avea niciun rezultat". Întâlniri cruciale zilele viitoare
- 15:54 - Ministrul Economiei demontează criticile privind programul SAFE: „România nu aruncă banii pe fereastră”
- 18:20 - EXCLUSIV | Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist român prezent la Beijing în cel mai tensionat moment diplomatic al anului
- 17:02 - Tunul cu banii din SAFE. Cine a negociat prețurile?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News













