Real Madrid a eliminat Manchester City din Liga Campionilor cu dublă victorie! Sporting a reușit remondata cu Bodo/Glimt și s-a calificat în sferturi

Real Madrid a eliminat Manchester City din Liga Campionilor cu dublă victorie! Sporting a reușit remondata cu Bodo/Glimt și s-a calificat în sferturi
Formaţiile Paris Saint-Germain, Arsenal Londra şi Real Madrid s-au calificat, marţi seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, ca urmare a rezultatelor din manşa secundă a optimilor.
Sporting pierduse în tur cu 0-3, scrie Realitatea Sportivă.
PSG, care a câştigat cu 5-2 meciul tur cu Chelsea Londra, pe teren propriu, s-a impus marţi în retur cu 3-0, în deplasare. Au marcat Kvaratskhelia ‘6, Barcola ’15 şi Mayulu ’62.
Arsenal Londra a învins pe teren propriu Bayer Leverkusen, scor 2-0, după ce în tur a fost 1-1. Au marcat Eze ’36 şi Rice ’63.
Real Madrid s-a calificat în sferturi trecând de Manchester City, scor 2-1 în returul optimilor. În tur, madrilenii s-au impus cu 3-0. Marţi au marcat Vinicius Jr ’22 (penalti), ‘90+3 pentru Real Madrid şi Haaland ’41 pentru City.
La rândul ei, Sporting Lisabona s-a calificat, marţi seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, trecând în optimi de Bodo/Glimt, deşi pierduse prima manşă cu 0-3.
Sporting s-a impus marţi, în retur, cu scorul de 5-0 după prelungiri. Au marcat Inacio ’34, Goncalves ’61, Suarez ’78 (penalti), Araujo ’92 şi Nel ‘120+1.
Citește și:
- 11:38 - Edi Iordănescu contraatacă în disputa cu Răzvan Burleanu: „Și Federația putea să mă păstreze”
- 09:13 - Mbappe, pus la zid de Arbeloa la Real Madrid: „Mi-a spus că sunt al patrulea atacant”
- 17:58 - Tenis: Sorana Cîrstea, eliminată în semifinale la Roma
- 16:11 - Show istoric la finala Mondialului de fotbal. Madonna, Shakira și BTS vor urca pe scena stadionului MetLife din New Jersey
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News













